Wdzięczność sposobem na szczęście

Rozpoczynamy cykl wpisów dot. projektowania szczęścia. Co jakiś czas będę zamieszczać na blogu wskazówki, co robić, by żyć szczęśliwszym życiem. Wspominałam już od czego zależy nasze szczęście i co robić by odczuwać więcej szczęścia. Dzisiaj opowiem Wam o jednym ze sposobów na szczęście.

Z uwagi na sytuację z koronawirusem, pewnie większość z Was przebywa w domu. To świetny czas by zastanowić się nad tym, co jest dla Was ważne i jak możecie zadbać o swoje szczęście.

Już wiecie, że szczęście tylko w niewielkim stopniu zależy od okoliczności zewnętrznych. To, co jest najważniejsze w odczuwaniu szczęścia to nasze myśli i działania jakie podejmujemy.

Co możesz zacząć robić już dziś, w swoim domu, by zaprosić szczęście do swojej codzienności?

Pierwszy krok do szczęścia: JEŚLI CHCESZ BYĆ SZCZĘŚLIWY, BĄDŹ WDZIĘCZNY. Wydaje się proste, nieprawdaż?

Zaczyna być trudne, gdy jesteśmy bombardowani negatywnymi informacjami, niepokojem, niezadowoleniem w mediach. Teraz szczególnie dot. koronawirusa.

Bądź wdzięczny, a będziesz szczęśliwszy, niezależnie od okoliczności.

Wdzięczność czyni nas szczęśliwymi.

W jaki sposób możesz być wdzięczny? Oto kilka sposobów:

  1. Po przebudzeniu przywitaj dzień uśmiechem. Bądź wdzięczny za nowy dzień. Uśmiechnij się do siebie, przywitaj uśmiechem ukochaną osobę, najbliższych. Każdy moment jest darem!
  2. Doceniaj możliwości jakie posiadasz min. możliwość uczenia się, poznawania świata, pomocy innym.
  3. Zatrzymaj się. To idealny czas, by się zatrzymać. Jeśli jesteś w ciągłym pędzie, nie zauważasz toczącego się życia wokół. Przechodzisz obojętnie. Tak więc, zatrzymaj się. Ucisz pędzące myśli, wyłącz telefon, komputer i telewizor, bądź tu i teraz. I dziękuj. Za to, co masz, za zdrowie, życie, dom, rodzinę, wiarę, opiekę i bliskość Boga, hobby i pasje, przyrodę, książki, filmy, internet etc.
  4. Rozejrzyj się wokół siebie. Zauważ bliskie Ci osoby. Podziękuj za ich obecność.
  5. Działaj zgodnie ze swoimi potrzebami i potrzebami ludzi wokół. Może zaparzysz mężowi herbatę. Przytulisz córkę. Ugotujecie razem obiad. Nasza codzienność składa się z małych codziennych gestów. Bądź wdzięczny.

Zadanie na najbliższy tydzień: każdego dnia wieczorem przywołuj w pamięci przynajmniej pięć rzeczy, za które możesz być wdzięczny.

“W każdej sytuacji dziękujcie.”

Więcej o byciu wdzięcznym w nagraniu poniżej.

Dziękuję, że jesteście! Bądźmy wdzięczni!

Więcej informacji o szczęściu tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.