O mnie

Nazywam się Kamila Szpunar i jestem szczęśliwą mamą, żoną. Blog szczęście mamy założyłam z potrzeby serca, by świat w którym żyje moja córka był lepszym miejscem. Prowadzę również fanpage pod tą samą nazwą.

Wspieram kobiety i rodziny w czasie ciąży, porodu i połogu. Pomagam przygotować się do porodu w głębokim relaksie, oswoić lęk przed porodem. Towarzyszę rodzicom w wyzwaniach rodzicielstwa. Z racji tego, że sama jestem mamą, szczególnie bliskie są mi wyzwania i trudności przyszłych i obecnych mam.

Pracuję jako psycholog, psychoterapeuta, instruktor porodu w głębokim relaksie, psycholog sportu. Od 2014 roku prowadzę konsultacje zarówno dla dorosłych jak i dzieci i młodzieży. Prowadzę również terapię par i rodzin.

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Szczecińskim (2013). Kurs Podstawowy Terapii Systemowej (2014-2015) i Zaawansowany Kurs Terapii Systemowej (2017-2018) realizowałam w Szczecinie i Poznaniu. Jestem w trakcie certyfikacji na Psychoterapeutę i Doradcę Systemowego. Jestem również psychoterapeutą dzieci i młodzieży – szkoliłam się we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii (2014). Studia z psychologii sportu ukończyłam w Gdańsku (2016). Moje osobiste doświadczenia sprawiły, że jestem instruktorem porodu w głębokim relaksie (2020). Pracowałam również jako biegły sądowy Sądu Okręgowego w Szczecinie (2016-2019).


Ponieważ jestem psychologiem, psychoterapeutą, instruktorem porodu w głębokim relaksie – w czasie ciąży poszukiwałam informacji, wskazówek, inspiracji, które pozwoliłyby mi cieszyć się ciążą i przeżyć ten czas w zgodzie z naturą, zgodnie z moimi pragnieniami i potrzebami, mimo krążących wokół traumatycznych historii porodowych, powszechnej medykalizacji porodów i częstego pomijania wymiaru duchowego i emocjonalnego przygotowania się do porodu.

Czas ciąży wspominam jako cenne, rozwijające i ubogacające doświadczenie, mimo zmian zachodzących w moim ciele, zmęczenia czy innych dolegliwości fizycznych.

Wierzę, że ciąża i poród może być dla każdej kobiety pięknym przeżyciem, z dobrymi wspomnieniami, zaś ból porodowy ma swoją funkcję i nie musi być taki straszny. W moim przypadku nie był! To spowodowało, że pracuję z kobietami w ciąży, które pragną zmniejszyć lęk przed porodem, przeżyć czas ciąży w spokoju i radości, a także świadomie przygotować się do porodu, i przeżyć go jako piękne, wzmacniające i łagodne doświadczenie zarówno dla nich samych jak i dziecka.

Wspieram także kobiety, które przeżyły stratę dziecka lub/i miały trudny poród oraz kobiety zmagające się z depresją poporodową. To naprawdę ważne, by zadbać o swoje emocje po stracie i zaopiekować się sobą.

Pracowałam z osobami po wypadkach komunikacyjnych, z ludźmi którzy z powodu choroby stracili swoich bliskich, z dziećmi i kobietami, które były molestowane seksualnie, bite, poniżane, cierpiały na depresję, miały myśli samobójcze, zmagały się z niską samooceną, nieśmiałością. Pracowałam również z rodzinami, które miały trudności natury wychowawczej, z małżeństwami w konflikcie, osobami uzależnionymi. Pracowałam z młodymi sportowcami w CMS oraz uczestniczyłam w przygotowaniach paraolimpijskich.

Jestem wdzięczna za te wszystkie historie. Pokazały mi jak wiele dobra jest w człowieku, mimo doświadczonych krzywd i że możliwe jest zbudowanie swojego dobrego życia na nowo. Pokazały mi również, że chcę nie tylko towarzyszyć moim klientom w trudnościach i przykrych emocjach, ale również wspierać, zachęcać, informować i inspirować do zmian i dawać im konkretne narzędzia, które mogłyby uczynić ich życie lepszym i szczęśliwszym.

Pragnę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi/obecnymi rodzicami, szczególnie z kobietami – mamami. To naprawdę bardzo ważne, by zadbać o siebie i swoje emocje już w czasie ciąży, porodu i połogu, tak by później móc z odwagą stawiać czoła wyzwaniom rodzicielstwa.

Zapraszam do współpracy osoby, które chcą uczyć się i rozwijać, a także potrzebują zmiany w swoim życiu, nie radzą sobie z trudnościami, chcą odbudować swoje szczęście, nauczyć się nowych umiejętności, odnaleźć spełnienie i spokój, tak dzieci i jak i młodzież i dorosłych.


Wierzę,
że dobra zmiana jest możliwa,
że poród może być dobrym przeżyciem,
że rodzicielstwo może być pozytywnym doświadczeniem,
że warto dbać o siebie i swoich bliskich,
że możesz zmienić swoje życie.

Zapraszam na konsultacje on-line i stacjonarnie do Strefy Mamy i Dziecka w Szczecinie

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Pozdrawiam serdecznie, Kamila