Terapia i wsparcie

Szczęście mamy to miejsce, gdzie możesz odnaleźć wsparcie i otrzymać pomoc oraz zadbać o swoje szczęście i szczęście Twojej Rodziny i podjąć terapię. To przestrzeń dla Małych i Dużych, którzy chcą być szczęśliwi i cenią dobre, satysfakcjonujące relacje. 🙂

Tutaj dowiesz się, co robić by być szczęśliwym na co dzień, jak odkrywać szczęście, dzielić się nim i odczuwać więcej radości w swoim życiu, ale również jak radzić sobie z nieprzyjemnymi myślami i emocjami.

Pracuję z Mamami, Dziećmi i Tatusiami oraz z całymi Rodzinami. Szczególnie zależy mi na udzielaniu wsparcia i pomocy mamom, tak by potrafiły zadbać o siebie w czasie ciąży, porodu i połogu, a także by z odwagą stawiały czoła wyzwaniom macierzyństwa. Jestem tu również po to, by towarzyszyć Wam w przechodzeniu przez często trudne doświadczenia związane z czasem okołoporodowym jak np. depresja poporodowa, lęk przed porodem.

Podczas konsultacji dowiedziecie się także jak zadbać o Dzieci i Rodzinę, jak okazywać wzajemną troskę, cieszyć się relacjami z bliskimi i dbać o ich szczęście. Pracuję również z dziećmi i młodzieżą w poszukiwaniu rozwiązań ich problemów.

Jestem psychologiem i psychoterapeutą i oferuję:

– konsultacje psychologiczne/terapeutyczne dla kobiet/par w ciąży, po porodzie i w połogu,
– pracę z lękiem przed porodem,
– przygotowanie do porodu w głębokim relaksie,
– grupy wsparcia dla kobiet i mam, kobiet po poronieniu ciąży, dla kobiet po trudnym porodzie,

– konsultacje dla położnych, warsztaty dla rodziców,

– terapię dla dorosłych, dzieci i młodzieży, a także par i rodzin,

– konsultacje/ terapię dla sportowców.

Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj

Przygotowanie do porodu w głębokim relaksie

Jest to seria 3-ch spotkań indywidualnych lub z partnerem (to od Was zależy czego potrzebujecie), podczas których dowiecie się co to jest poród w głębokim relaksie, poznacie techniki porodu w głębokim relaksie (medytacje, relaksacje, wizualizacje i afirmacje porodowe) i nauczycie się je stosować, przygotujecie się do porodu od strony emocjonalnej. Poznacie również naturalne techniki łagodzenia bólu porodowego, dowiecie się w jaki sposób partner może być dla Was wsparciem w czasie porodu, jak zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo swoje i dziecka w poszczególnych fazach porodu, co jest ważne po porodzie jeśli chodzi o Wasz dobry początek razem z dzieckiem i prawidłowe kształtowanie się więzi.

W trakcie spotkań z partnerem dodatkowo będziecie mieli okazję przyjrzeć się swoim przekonaniom i obawom związanym z porodem, przedyskutować je, ustalić plan działania. Będzie przestrzeń do rozmowy o Waszych oczekiwaniach z wiązanych z rodzicielstwem, wyzwaniach jakie na Was czekają po narodzinach dziecka, podziału obowiązku i innych ważnych dla Waszej rodziny kwestiach.

Spotkanie odbywają się co tydzień lub dwa w zależności od Waszych możliwości i potrzeb i trwają 1,5-2h.

Praca z lękiem przed porodem – 5 spotkań terapeutycznych

Spotkania terapeutyczne dot. pracy z lękiem przed porodem stworzyłam z myślą o mamach doświadczających lęku przed porodem.

Jeśli:

– boisz się porodu i bólu porodowego, masz już dość myślenia o komplikacjach, o tym, że coś może stać się dziecku,

– męczą Cię nieprzespane noce, zastanawiasz się jak będzie wyglądał Twój poród i nie daje Ci to spokoju,

– chcesz obniżyć swój poziom lęku i stresu, tak by nie wpływał negatywnie na Ciebie i na dziecko,

– chcesz zadbać o samopoczucie swoje i dziecka, tak by odczuwało razem z Tobą jak najwięcej spokoju i dobrych emocji w czasie ciąży,

przygotowane prze mnie spotkania terapeutyczne są dla Ciebie.

W czasie ciąży i porodu dziecko odczuwa Twoje emocje, szczególnie te nieprzyjemne, dlatego tak ważne jest ich rozpoznanie, nazwanie i wyrażenie, oswojenie tak, by nie wpływały negatywnie na Twoje samopoczucie i samopoczucie dziecka.

Podczas spotkań poznasz przyczyny swojego lęku, dowiesz się jak wpływa na ciało kobiety w czasie porodu, przyjrzysz się swoim przekonaniom dot. porodu i będziesz miała okazję zmienić je tak, by dawały Ci spokój i wsparcie, nauczysz się jak radzić sobie z lękiem i dowiesz się co możesz zrobić, by obniżyć poziom odczuwanego napięcia.

Spotkania odbywają się co tydzień lub dwa tygodnie w zależności od Waszych potrzeb i możliwości i trwają 1h.

Serdecznie zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 506 938 502. Jeśli nie odbieram, zostaw wiadomość SMS, oddzwonię.

Konsultacje odbywają się on-line lub stacjonarnie w Strefie Mamy i Dziecka w Szczecinie przy ul. Bolesława Śmiałego 14D/U2.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia! Kamila Szpunar