Dzień z życia i szczęście

Jak wygląda dzień z życia mamy? Zaczyna się wcześnie, jesteś bez przerwy ze swoim dzieckiem. Na przemian karmisz, bawisz się, zmieniasz pieluchy. Tańczycie, krzyczycie, śmiejecie się i płaczecie razem. Jest to dzień pełny wrażeń, piękny i szalony zarazem. Bywa, że jest lepszy, bywa że jest gorszy.

Te dni to małe cegiełki szczęścia, które budujecie razem codziennie. Niezależnie od tego, co dzieje się wokół, Wasze dni są do siebie podobne.

Pewnego dnia będziesz wypoczęta. Pewnego dnia zrobisz sobie śniadanie i zjesz je zanim wystygnie. Pewnego dnia będzie porządek w domu. Będziesz mogła sama pójść do łazienki i będziesz na czas gotowa do wyjścia. Pewnego dnia Twoje dziecko urośnie i nie będzie Cię tak bardzo potrzebować. Pewnego dnia będziesz miała czas dla siebie.

Pamiętaj, że kiedyś będzie brakować Ci tych dni rządzonych przez rutynę. Kiedyś będziesz tęsknić do tych chwil spędzonych z Twoim maleństwem.

Czasami możesz mieć poczucie, że marnujesz swój czas, że w ciągu dnia nie zrobiłaś nic sensownego i tylko ciągle jesteś z dzieckiem w domu. Jednak w tych chwilach “nicnierobienia” kryje się coś magicznego. Uśmiechy, przytulanie, ciepło i radość z bycia razem. Tych chwil nie oddałabyś za żadne skarby. Te chwile zostaną z Tobą już na zawsze. Te chwile będziesz kiedyś wspominać ze wzruszeniem. Te chwile tworzą Wasz świat. Te chwile są tym, czego nikt Ci nie odbierze. Te chwile budują lepszy świat.

Kochana Mamo, kochaj i bądź dla swojego dziecka tak samo dzisiaj jak i jutro, niezależnie od chaosu wokół, nieżaleznie od okoliczności. Bądź tu i teraz, cieszcie się sobą, budujcie swoje szczęście.

Jesteś niezwykła, pamiętaj! Więcej o budowaniu wspólnego szczęścia znajdziecie tutaj: https://szczesciemamy.pl/?p=283

This is: A mama's day

One day I'll be well-rested, I'll make myself breakfast first and eat before it gets cold. One day you'll be grown and I already know I'll miss these days, where it feels like we haven't accomplished a thing.💞🎥: Jill Seamer Photography

Opublikowany przez Motherly Piątek, 21 lutego 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.